„საუბრები ლიტერატურაზე რეგიონებში“-მორიგი საჯარო ლექცია თესაუ-ში
საქართველოს მწერალთა სახლის და იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ერთობლივი პროექტის - ,,საუბრები ლიტერატურაზე“- ფარგლებში, ილიას უნივერსიტეტის პროფესორმა, გიორგი მაისურაძემ, 25 მარტს თესაუ-ში მორიგი  საჯარო ლექცია გამართა.
ამჯერად საუბარი XX საუკუნის ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი გერმანულენოვანი მწერალის,  ფრანც კაფკას,  შემოქმედებას შეეხო , რომლის უნიკალური წერის სტილი დღემდე იპყრობს კრიტიკოსთა და მკითხველთა განსაკუთრებულ ყურადღებას.
პროექტს საქართველოს მწერალთა სახლი, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან ერთად, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში, ახორციელებს.
პროექტი, რომლის მიზანია ლიტერატურულ-საგანმანათლებლო პროცესების მხარდაჭერა, ცენტრისა და რეგიონის კულტურულ-საგანმანათლებლო ინსტიტუტების თანამშრომლობით, თბილისის გოეთეს ინსტიტუტის, ბრიტანეთის საბჭოსა და ფრანგული ინსტიტუტის ფინანსური მხარდაჭერით მიმდინარეობს.

“Conversations on Literature in the Regions” – the Next Public Lecture at Tesau
Under the joint project of the Writers’ House and Iakob Gogebashvili Telavi State University  “Conversations on Literature”, Ilia State University Professor, Giorgi Maisuradze conducted the next public lecture at Tesau on March 25.
The subject of the lecture was the creation of the German-language writer Franz Kafka, whose unique writing style still attracts critics and readers’ attention.
The project is implemented by the Writers’ House along with Iakob Gogebashvili Telavi State University under the Memorandum of Cooperation.
The project that aims to support literary-educational processes is taking place under the cooperation of the Center and Region Cultural-Educational Institutions, financial support of Tbilisi Goethe Institute, British Council and French Institute.