თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში Erasmus + პროექტ ESTA -ს ფარგლებში ტრენინგების ციკლი დაიწყო.
ტრენინგების ციკლს „ბუნებისმეტყველების სწავლების მრავალმხრივი მიდგომა“ ეწოდება და რამდენიმე მნიშვნელოვან მიმართულებას მოიცავს.
ტრენინგის თემებია, ტექნოლოგიების გაცნობა-გამოყენება ბუნებისმეტყველების სწავლებისას, CLIL - ის მეთოდი, კულტურა და ბუნებისმეტყველების სწავლება და კვლევაზე დაფუძნებული სწავლება.
ტრენინგები ამავე პროექტის ფარგლებში მოწყობილ ბუნებისმეტყველების ლაბორატორიაში ტარდება.
ლაბორატორია მულტიმედია საშუალებებით, თანამედროვე მექანიკური და სენსორული ხელსაწყოებით არის აღჭურვილი.
ბუნებისმეტყველების პედაგოგებთან, პროექტში ჩართული აკადემიური პერსონალი, პროექტის კოორდინატორი, პროფესორი, ნინო მოდებაძე, მოწვეული დოქტორი, ნათელა ბაღათრიშვილი და ასოცირებული პროფესორი, თამარ მიქელაძე მუშაობენ.

Within the framework of the Erasmus+ project ESTA, the cycle of trainings has started at Telavi State University.
The cycle of trainings for natural science teachers takes place at the Faculty of Education Sciences.
The cycle of trainings is called "multifaceted approach to teaching science" and includes several important directions.
The topics of the training are, introduction to technology in science teaching, CLIL method, culture and science teaching and inquiry-based learning.
The trainings are held in the natural science laboratory organized within the same project.
The laboratory is equipped with multimedia facilities, modern mechanical and sensory tools.
The project coordinator, professor Nino Modebadze, guest doctor Natela Bagatrishvili and associate professor Tamar Mikeladze work with natural science teachers, academic staff involved in the project.