თესაუ-ს სტუდენტები Erasmus student network Tbilisi Erasmus+ პროგრამის ფარგლებში, ბაკურიანში იმყოფებოდნენ
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტები, Erasmus student network Tbilisi Erasmus+       ეროვნულ ოფისთან თანამშრომლობით, ESN-ის აკადემიის ფარგლებში,  2-3 აპრილს ბაკურიანში იმყოფებოდნენ.
პროექტი, რომელშიც საქართველოს სხვადასხვა უმაღლესი სასწავლებლების წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ, პრეზენტაციების და  ტრენინგების ორდღიან კურსს მოიცავდა. სტუდენტებმა მიიღეს ინფორმაცია Erasmus+ ის გაცვლითი პროგრამების, მათი მოძიების გზების და აღნიშნულ პროექტებში მონაწილეობის პროცედურების შესახებ.
პროექტი, ასევე, ითვალისწინებდა ტრენინგ-დისკუსიებს  კულტურული მრავალფეროვნების და     საერთაშორისო კონტაქტების მნიშვნელობის შესახებ.

TeSaU Students have been to Bakuriani under Erasmus Student Network Tbilisi Erasmus + Programme
Iakob Gogebashvili Telavi State University students in cooperation with Erasmus Student Network Tbilisi Erasmus+ National Office have been to Bakuriani under ESN Academy on April 2-3.
The project involving representatives from different higher educational institutions of Georgia covered two-day course of presentations and trainings. Students got information about Erasmus+ exchange programmes, their searching ways and participation procedures in the abovementioned projects.
The project also included training-discussions concerning cultural diversity and importance of international contacts.