თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები სერბეთში
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის თანამშრომლები ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის, DUGEOR-ის ფარგლებში, სერბეთში, ნოვი სადში იმყოფებოდნენ.
სასწავლო ვიზიტის მონაწილეებს ნოვი სადის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა, სადაც პროექტის მმართველი კომიტეტის სხდომა ჩატარდა.
შეხვედრაზე, როგორც უკვე განხორცილებული, ისე სამომავლო აქტივობები განიხილეს.
სტუმრებს უმასპინძლა ნოვი სადის უნივერსიტეტის ბიზნეს აკადემიამაც.
პროექტის პარტნიორებს საშუალება ჰქონდათ, სერბეთში დუალური განათლების დანერგვასთან დაკავშირებული გამოცდილებისა და მთლიანად სერბეთის უმაღლესი განათლების სისტემის შესახებ , ამომწურავი ინფორმაცია მიეღოთ.
სასწავლო ვიზიტის პარტნიორი, ხუთი ქართული უნივერსიტეტი, ოთხი კომპანია, განათლების სამინისტრო და განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრია.
პარტნიორების გარდა, სასწავლო ვიზიტში გერმანიიდან და ავსტრიიდან, FH Joanneum-ისა და DHBW-ის წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ.

Telavi State University representatives in Serbia
Employees of Iakob Gogebashvili Telavi State University were in Novi Sad, Serbia within the framework of DUGEOR, a project funded by the European Commission.
The participants of the study visit were hosted by the University of Novi Sad, where the session of the project's steering committee was held.
At the meeting, both already implemented and future activities were discussed.
Business Academy of the University of Novi Sad also hosted guests.
The project partners had the opportunity to get comprehensive information about the experience of the introduction of dual education in Serbia and the entire Serbian higher education system.
The study visit partners are five Georgian universities, four companies, the Ministry of Education and the National Center for the Development of Education Quality.
In addition to partners, representatives of FH Joanneum and DHBW from Germany and Austria participated in the study visit.