პლაგიატის შესახებ ტრენინგი თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ერაზმუს+ პროექტის ETHICS ფარგლებში პლაგიატის შესახებ ტრენინგი ჩატარდა
შეხვედრას ახალგაზრდა მკვლევრები, დოქტორანტები და უნივერსიტეტის სხვადასხვა ფაკულტეტის ადმინისტრაციის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
ტრენინგის მთავარი თემა „კვლევის ეთიკის პრინციპები და პლაგიატის სახეები“ იყო.
ტრენერებმა, ფილოლოგიურ მეცნიერებათა დოქტორებმა, სოფიო არსენაშვილმა და ნინო კახაშვილმა, განათლების დოქტორმა, მაკა კოჭაურმა მონაწილეებს ევროპის კვლევის ეთიკის კოდექსი და პროექტის ფარგლებში შემუშავებული თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის კვლევის ეთიკის კოდექსი გააცნეს.
ტრენინგი ერაზმუს+ პროექტის ETHICS „კვლევის პასუხისმგებლობიანად წარმართვა - კვლევის კეთილსინდისიერება და ეთიკა ქართულ უნივერსიტეტებში” ფარგლებში გაიმართა.

A training on plagiarism was held in the framework of Erasmus+ ETHICS project at Iakob Gogebashvili Telavi State University.
The meeting was attended by young researchers, doctoral students and representatives of the administration of various faculties of the university.
The main topic of the training was "Principles of research ethics and types of plagiarism".
Trainers, doctors of philological sciences, Sofio Arsenashvili and Nino Kakhashvili, doctor of education, Maka Kochauri, introduced the European research Ethics Code and the Telavi State University research Ethics Code developed within the project to the participants.
The training was held within the Erasmus+ project ETHICS "Responsibly Conducting Research - Research Integrity and Ethics in Georgian Universities".