თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები ჰელსინკში
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები, ჰააგა- ჰელიას უნივერსიტეტში ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის, ENRICHER-HUB-ის პირველი კონსორციუმის შეხვედრას დაესწრნენ.
უნივერისტეტის ინტერნაციონალიზაციისა და საზოგადოებრივ საქმეთა სამსახურის უფროსი, თამარ ასლანიშვილმა და სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის დეკანმა, თამარ თამარაშვილმა , პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლებთან ერთად, იმსჯელეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებსა (HEIs) და შრომის ბაზარს შორის არსებული უნარ-ჩვევებისა და კომპეტენციის ხარვეზების დაძლევაზე, საქართველოსა და მოლდოვაში მდგრადი ტურიზმის ხელშეწყობაზე.
პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლებმა საკუთარი პრეზენტაციებიც გააკეთეს და პროექტის ფარგლებში სამომავლო აქტივობები დაგეგმეს.
ამ ეტაპზე, ტურიზმის სფეროში არსებული გამოწვევების იდენტიფიცირება მიმდინარეობს.
პროექტი "მწვანე ტურიზმის კონცეფციის შემუშავება -შესწავლის საშუალებით"  მიზნად ისახავს ცნობიერების ამაღლებას და მწვანე ტურისტული სერვისების კონცეფციის განვითარებას, მდგრადი ტურიზმის პრაქტიკასთან  შესაბამისობაში.

Telavi State University representatives in Helsinki
Representatives of Iakob Gogebashvili Telavi State University attended the first consortium meeting of ENRICHER-HUB project funded by European Commission at Hague-Helia University.
Tamar Aslanishvili, the head of the internationalization and public affairs service of the university, and Tamar Tamarashvili, the dean of the Faculty of Social Sciences, Business and Law, together with the representatives of the partner universities, discussed overcoming the skills and competence gaps between the educational institutions (HEIs) and the labor market in Georgia and Moldova with the perspective of promotion of sustainable tourism.
The representatives of the partner universities also made their own presentations and planned future activities within the framework of the project.
At this stage, the challenges in the field of tourism are being identified.
The project "Developing the concept of green tourism - through learning" aims to raise awareness and develop the concept of green tourism services in line with sustainable tourism practices.