თესაუში პროექტ ETHICS-ის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში აკადემიური კეთილსინდისიერების პროექტის ETHICS-ის ფარგლებში, კვლევითი ნაშრომების ხელმძღვანელებისათვის სამუშაო შეხვედრა ჩატარდა.
შეხვედრის თემა კვლევის კეთილსინდისიერებისა და კვლევის პროცესის ძირითადი გამოწვევები იყო.
პროექტის მონაწილეებმა, ასოცირებულმა პროფესორებმა სოფიო არსენიშვილმა, ნინო კახაშვილმა და მაკა კოჭაურმა, ეთიკის თანამედროვე სტანდარტების შესახებ თეორიულ მასალაზე ისაუბრეს და დამსწრეებს პრაქტიკული სავარჯიშოები შესთავაზეს.
პროექტის ფარგლებში შეხვედრის ორგანიზება, უნივერსიტეტის აკადემიური კეთილსინდისიერებისა და სტუდენტთა კონსულტაციის ცენტრმა განახორციელა.

A working meeting was held in TESAU within the framework of the ETHICS project
In the framework of academic integrity project ETHICS, a working meeting was held for heads of research works at Iakob Gogebashvili Telavi State University.
The theme of the meeting was research integrity and key challenges in the research process.
The participants of the project, associate professors Sophio Arsenishvili, Nino Kakhashvili and Maka Kochauri, talked about the theoretical material about modern standards of ethics and offered practical exercises to the participants.
The organization of the meeting within the framework of the project was carried out by the Center of Academic Integrity and Student Counseling of the university.