იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი საერთაშორისო ქსელის ERICH GLOBAL-ის წევრია
2024 წლის 22 იანვრიდან იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საერთაშორისო ქსელის ENRICH GLOBAL-ის https://www.enrich-global.eu/ აქტიური წევრია.
https://www.enrich-global.eu/members/ . ENRICH GLOBAL აერთიანებს 37 წევრ ქვეყანას მსოფლიოს 40+ ქვეყანიდან, რომლებიც წარნოადგენენ სხვადასხვა როგორც კერძო, ისე საჯარო სექტორს.
წევრი სახელმწიფოები ერთობლივად ავითარებენ ევროპულ ინიციატივებს.
საერთაშორისო ქსელის მხარდაჭერით, ძლიერდება არსებული სერვისები სწავლა- სწავლებისა და კვლევების განვითარების მიზნით.
ENRICH GLOBAL-ის მიზანია წვლილი შეიტანოს ევროპული სამეცნიერო, ტექნოლოგიური და ინოვაციური სრულყოფილების განვითარებაში, გააძლიეროს ინოვაციური კონკურენტუნარიანობა და ინტერნაციონალიზაცია.
ორგანიზაცია, პარტნიორების ფართო გამოცდილებაზე დაყრდნობით. კოორდინირებას უწევს მსოფლიოს სხვადასხვა ორგანიზაციების თანამშრომლობას
2024 წლის მანძილზე ქსელის წევრებთან ერთად განხილული იყო არაერთი ინიციატივა და დაიგეგმა ერთობლივი საპროექტო განაცხადზე მუშაობა შემდგომი დაფინანსების მოპოვების მიზნით.

Iakob Gogebashvili Telavi State University is a member of the ERICH GLOBAL international network
From January 22, 2024, Telavi State University is an active member of the international network ENRICH GLOBAL https://www.enrich-global.eu/ https://www.enrich-global.eu/members/ .
ENRICH GLOBAL unites 37 members from 40+ countries of the world, who represent various private and public sectors and jointly develop European initiatives. With the support of this international network, existing services for the development of teaching and research are strengthened.
ENRICH GLOBAL aims to contribute to the development of European scientific, technological and innovative excellence, to strengthen innovative competitiveness and internationalization and to develop European innovations. Also to coordinate the cooperation of different organizations of the world based on the extensive experience of existing members and partners.
During 2024, a number of initiatives were discussed with the network members and it was planned to work on a joint project application in order to obtain further funding.