თესაუს პერსონალი ბელგიაში ლუვენის უნივერსიტეტს ესტუმრა
პროექტ 3E-პარტნიორობის ფარგლებში თესაუ-ს პერსონალი ბელგიის ქალაქ გენტში, ლუვენის უნივერსიტეტში იმყოფებოდა.
შეხვედრებზე დასაწრებად თესაუ-დან მიწვეულები იყვნენ ინტერნაციონალიზაციისა და საზოგადოებრივ საქმეთა სამსახურის კოორდინატორი, პროექტის 3E-Partnership მენეჯერი მაკა კოჭაური, აგრარულ, ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანი, ასოცირებული პროფესორი, ლევან შავაძე, პროექტის უფროსი მკვლევარი, ზურაბ წიგნაძე.
ვიზიტის დროს, მასპინძელი უნივერსიტეტის წარმომადგენლება პროექტის წევრებს გააცნეს უნივერსიტეტში ენერგოეფექტურობის მიმართულებით არსებული კურსები, კვლევები და პროექტები.
სტუმრებმა, ასევე მოინახულეს ქარის წისქვილები და უნივერსიტეტის მფლობელობაში არსებული ფერმა, რომელიც მზის ენერგიით მარაგდება.
პროექტის წევრებმა კონსორციუმის შეხვედრებზე, იმსჯელეს იმ კურსებზეც რომელთა შემუშავება-დანერგვაც თითოეულ პარტნიორ უნივერსიტეტში იგეგმება.
ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული ERASMUS+ პროექტი „3E-პარტნიორობა (3E-Partnership) -ევროპული ენერგოეფექტურობა საქართველოს, აზერბაიჯანსა და უკრაინასთან ურთიერთგაძლიერებული პარტნიორობის მიამრთულებით“, მიზნად ისახავს ლაბორატორიების საერთაშორისო ქსელის ფორმირებას, მსხვილი კვლევითი პროექტების განხორციელებას, სასწავლო მასალებისა და კურსების შემუშავებას, ცნობიერების ამაღლებას, ტრენერების გადამზადებას განახლებადი ენერგიებისა და ენერგოეფექტურობის მიმართულებით.

TeSaU staff visited KU Leuven University in Belgium Within the framework of the 3E-Partnership project, TeSaU staff visited the University of Leuven in Ghent, Belgium.
Maka Kochauri, coordinator of the Internationalization and Public Affairs Office / project manager, associate prof. Levan Shavadze, dean of the Faculty of Agrarian, Natural Sciences and Technologies and Zurab Tsignadze, project senior researcher were invited to the meetings.
During the visit, the representatives of the host university introduced researches and projects in the direction of energy efficiency to the project members.
The guests also visited windmills and a university-owned farm powered by solar energy.
At the consortium meetings, project members also discussed the courses that are planned to be developed and implemented at each partner university.
Sciences and Technologies. ERASMUS+ project "3E-partnership" - European Energy Efficiency towards Mutually Reinforcing Partnership with Georgia, Azerbaijan and Ukraine - funded by the European Commission, aims to form an international network of laboratories, to implement large-scale research projects, create / develop educational materials and courses, raise awareness, and train trainers in renewable energy resources and energy efficiency.