ტრენინგების სერია გრძელდება ENRICHER HUB-ის ფარგლებში
2024 წლის 4-7 ნოემბერს , ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული ENRICHER HUB-ის პროექტის ფარგლებში, ჩატარდა ტრენინგების სერიის მეორე ეტაპი ონლაინ ფორმატში. ტრენინგებს თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან ესწრებოდნენ სოციალური მეცნიერებების, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის დეკანი თამარ თამარაშვილი, პროფესორი თენგიზ სიმაშვილი და ინტერნაციონალიზაციისა და საზოგადოებრივ საქმეთა სამსახურის უფროსი თამარ ასლანიშვილი.
ტრენინგების ნაწილი სავალდებულო იყო ყველა მონაწილისთვის, ხოლო ნაწილი მოიცავდა წინასწარ ჩაწერილ ვიდეომასალას. პროცესები მიმდინარეობდა ინტერაქციულ რეჟიმში, ხოლო ტრენინგებს უძღვებოდნენ ტრენერები ავსტრიის, იტალიისა და ფინეთის პარტნიორი ინსტიტუციებიდან. მონაწილეები აქტიურად იყვნენ ჩართული სხვადასხვა დისკუსიაში და განიხილავდნენ საუკეთესო პრაქტიკებსა და ინოვაციურ მიდგომებს.
ENRICHER HUB-ის ტრენინგების სერია ემსახურება უნარებისა და ცოდნის გაღრმავებას, რაც პროექტის გრძელვადიანი მიზნების მიღწევას უწყობს ხელს. შემდეგი ეტაპი გაიმართება მოლდოვაში, კომრატის უნივერსიტეტში, 2025 წლის 20-25 იანვარს, სადაც მონაწილეებს შესაძლებლობა ექნებათ პირისპირ შეხვედრებში მონაწილეობა მიიღონ და გააგრძელონ პროექტის ფარგლებში დაწყებული თანამშრომლობა.

The Training Series Continues Within the ENRICHER HUB Project
From November  4 to 7, 2024, the second phase of the training series under the ENRICHER HUB project, funded by the European Commission, was successfully conducted online. Participants from Telavi State University included Tamar Tamarashvili, Dean of the Faculty of Social Sciences, Business, and Law; Professor Tengiz Simashvili; and Tamar Aslanishvili, Head of the Internationalization and Public Affairs Office.
The training sessions comprised mandatory components for all participants and pre-recorded video materials. Conducted in an interactive format, the sessions were led by trainers representing partner institutions from Austria, Italy, and Finland. Participants actively engaged in discussions, exchanging best practices and innovative approaches.
The ENRICHER HUB training series aims to enhance participants' skills and knowledge, supporting the project’s long-term objectives. The next phase is scheduled to take place at Comrat University in Moldova from January 20 to 25, 2025, offering participants the opportunity to engage in face-to-face meetings and continue their collaborative efforts initiated within the project framework.