თესაუში პროექტი GastroTour“ ოფიციალურად გაიხსნა
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში Erasmus+ პროგრამის ფარგლებში დაფინანსებული უმაღლესი განათლების შესაძლებლობების განვითარების პროექტი „GastroTour“ ოფიციალურად დაიწყო.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ კონსორციუმის პარტნიორები საქართველოდან, სამხრეთ აფრიკიდან, ესპანეთიდან, პორტუგალიიდან და ჩეხეთის რესპუბლიკიდან.
შეხვედრის მონაწილეებს შორის იყვნენ, როგორც აკადემიური სფეროს, ისე ღვინის ტურიზმის ინდუსტრიის წარმომადგენლები.
ჰიბრიდულ ფორმატში მიმდინარე შეხვედრამ საფუძველი ჩაუყარა სამწლიან თანამშრომლობას, რომლის მიზანია ენო/გასტროტურიზმის სექტორში უნივერსიტეტსა და ინდუსტრიას შორის კავშირის გაღრმავება განათლების, ინოვაციების და სტრატეგიული პარტნიორობების გზით.
სამდღიანი შეხვედრის ფარგლებში პარტნიორებმა ერთობლივად დაგეგმეს, ვორქშოფები, ვიზიტები და პროექტის ფარგლებში შესამუშავებელი კურსები, განიხილეს პროექტის მიზნები და 2025 წლის სამოქმედო გეგმა, შეაფასეს პროექტის საგანმანათლებლო საჭიროებები, ფინანსური და ადმინისტრაციული მენეჯმენტი, პროექტის დისემინაციის სტრატეგია.

The project “GastroTour” was officially opened in TeSaU
The Higher Education Capacity Development Project “GastroTour” funded by the Erasmus+ program at Telavi State University has officially launched.
The event was attended by consortium partners from Georgia, South Africa, Spain, Portugal, and the Czech Republic.
Among the participants of the meeting were representatives of both the academic field and the wine tourism industry.
The hybrid format meeting laid the foundation for a three-year collaboration aimed at deepening the connection between university and industry in the Eno-gastrotourism sector through education, innovation, and strategic partnerships.
During the three-day meeting, the partners jointly planned workshops, visits, and courses to be developed within the project, discussed the project’s goals and 2025 action plan, assessed the project’s educational needs, financial and administrative management, and the project’s dissemination strategy.