ინდონეზიის საელჩოს წარმომადგენლები თესაუში
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტს ინდონეზიის რესპუბლიკის საელჩოს უფროსი მრჩეველი ტორანგ პაკპაჰანი ესტუმრა.
ვიზიტის ფარგლებში სტუმარი უნივერსიტეტის რექტორს შალვა ჭკადუას და ინტერნაციონალიზაციისა და საზოგადოებრივ საქმეთა სამსახურის წარმომადგენლებს შეხვდა.
ტორანგ პაკპაჰანმა მოისმინა პრეზენტაცია უნივერსიტეტის შესახებ, დაათვალიერა ლაბორატორიები და სასწავლო ღვინის ქარხანა.
ვიზიტის მიზანი უნივერსიტეტის საქმიანობის გაცნობა და ინდონეზიურ უნივერსიტეტებთან სამომავლო პატრნიორობის შესაძლებლობების შეფასება იყო.
ურთიერთთანამშრომლობა ასევე სტუდენტებისა და პროფესორ-მასწავლებლების გაცვლის, ერთობლივი კვლევებისა და საერთაშორისო პროექტების განხორციელების პერსპექტივების შესწავლას მოიცავს.

Representatives of the Embassy of Indonesia Visit Telavi State University
Telavi State University was visited by Mr. Torang Pakpahan, Senior Counsellor of the Embassy of the Republic of Indonesia.
During the visit, Mr. Pakpahan met with the University Rector, Professor Shalva Chkadua, and representatives of the Office of Internationalisation and Public Relations.
The guest was presented with an overview of the university’s activities, toured its laboratories, and visited the educational wine factory.
The purpose of the visit was to familiarise himself with the university’s academic and research activities and to explore potential avenues for future partnership with Indonesian universities.
The prospective collaboration includes opportunities for student and faculty exchange, joint research initiatives, and the implementation of international projects.