ევროკომისიის პროექტის შეხვედრა
15-16 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტში ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის – ETHICS (კვლევის კეთილსინდისიერება და ეთიკა ქართულ უნივერსიტეტებში) ფარგლებში, ორდღიანი სამუშაო შეხვედრა ჩატარდა.
შეხვედრაზე სამეცნიერო კომუნიკაციის სტრატეგიის განვითარების საკითხები განიხილეს.
შეხვედრის მიზანს წარმოადგენდა სამეცნიერო კომუნიკაციის ერთიანი სტრატეგიის ჩამოყალიბება, სამოქმედო გეგმის შემუშავება და ევროპელი პარტნიორების საუკეთესო გამოცდილების გაზიარება.
ღონისძიებას პროექტის პარტნიორი ქართული და ევროპული ინსტიტუციების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
მონაწილეებმა, ინფორმაციის გავრცელების, საზოგადოებასთან ურთიერთობის საშუალებებზე იმსჯელეს.
დასასრულს სამეცნიერო კომუნიკაციის სამოქმედო გეგმის სამუშაო ვერსია წარადგინეს, რომელიც ხელს შეუწყობს საზოგადოებაში პროექტის შედეგების გავრცელებას და კვლევის კეთილსინდისიერებისა და ეთიკის მიმართ ნდობის განმტკიცებას.
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან შეხვედრას ესწრებოდნენ, ინტერნაციონალიზაციისა და საზოგადოებრივ საქმეთა სამსახურის ხელმძღვანელი, პროექტის მენეჯერი თამარ ასლანიშვილი, უნივერსიტეტის რექტორი, პროექტის ექსპერტი შალვა ჭკადუა და ინტერნაციონალიზაციის კოორდინატორი, კვლევის ოფიცერი მაკა კოჭაური.

European Commission Project Meeting
On January 15–16, a two-day working meeting was held at Caucasus University within the framework of the European Commission-funded project ETHICS (Research Integrity and Ethics in Georgian Universities).
The meeting focused on the development of a scientific communication strategy.
The aim of the meeting was to establish a unified scientific communication strategy, develop an action plan, and share best practices from European partners.
The event was attended by representatives of the project’s partner Georgian and European institutions.
Participants discussed information dissemination and public relations tools and approaches.
At the conclusion of the meeting, a draft version of the scientific communication action plan was presented, which will support the dissemination of the project’s results to the public and strengthen trust in research integrity and ethics.
From Iakob Gogebashvili Telavi State University, the meeting was attended by Tamar Aslanishvili, Head of the Internationalization and Public Affairs Office and Project Manager; Shalva Chkadua, Rector of the University and Project Expert; and Maka Kochauri, Internationalization Coordinator and Research Officer.