,,ნატოს კვირეული-2015“ თესაუ-ში
,,ნატოს კვირეული-2015“ -ის ფარგლებში, 27 ოქტომბერს საინფორმაციო ცენტრის ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ დირექტორის მოადგილე თამარ მედულაშვილი, საქართველოს უსაფრთხოების და განათლების ცენტრის ხელმძღვანელი ლევან დოლიძე და ჟურნალისტი ირაკლი ტაბლიაშვილი იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორს, ირმა შიოშვილის და უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდნენ.
საუბარი საქართველოს ევროკავშირში გაწევრიანების პერსპექტივებს და ამ გზაზე არსებულ მითებს და რეალობას შეეხო. სტუმრებმა ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ მოსახლეობის ცნობიერების გაზრდაზე გაამახვილეს ყურადღება და აღნიშნეს, რომ ამ პროცესებში ახალგაზრდების და სტუდენტების ჩართავა მნიშვნელოვანია.
,,ნატოს კვირეული-2015 ფარგლებში, შეხვედრები საქართველოს დედაქალაქსა და რეგიონებში 25 ოქტომბრიდან 8 ნოემბრის ჩათვლით იმართება.

“Nato Week – 2015” at Tesau
On 27th of October, under “Nato Week – 2015” the deputy director of the Information Centre about Nato and European Union (EU) – Tamar Medulashvili, the head of Security and Education Centre of Georgia – Levan Dolidze and journalist – Irakli Tabliashvili met with Iakob Gogebashvili Telavi State University Rector, Irma Shioshvili and university students.
They spoke about the perspectives, myths and realities existing around Georgia entering in European Union (EU). Visitors emphasized raising people’s awareness about Nato and EU; they denoted that the role of students and youths is quite essential for those processes.
Under “Nato Week-2015”, meetings in the capital of Georgia and regions are taking place from 25th of October including November 8.