წიგნის პრეზენტაცია- ,,ჟარგონი და მეტსახელები“
5 მაისს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ქართული ფილოლოგიის დეპარტამენტის ორგანიზებით,    როსტომ ჩხეიძის წიგნის-,,ჟარგონი და მეტსახელები“-პრეზენტაცია გაიმართა.
შეხვედრა თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორმა გახსნა. ირმა შიოშვილმა მწერლის მონოგრაფიის  მეცნიერულ სიახლეზე და ნაშრომის მნიშვნელობაზე ისაუბრა.
ფილოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორის,  როსტომ ჩხეიძის, სამეცნიერო კვლევის შესახებ  მოხსენებებით  თესაუ-ს  პროფესორები  წარსდგნენ.
ფილოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორის, მწერლის და მკვლევარის, როსტომ ჩხეიძის, წიგნის-,,ჟარგონი და მეტსახელები“-პრეზენტაციას იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორის მოადგილეები, პროფესორ-მასწავლებლები და სტუდენტები დაესწრნენ.

Presentation of the Book – “Slang and Nicknames”
Presentation of Rostom Chkheidze’s book – “Slang and Nicknames”, organized by the Department of Georgian Philology, took place at Iakob Gogebashvili Telavi State University on May 5.
The meeting was opened by Telavi State University Rector. Irma Shioshvili spoke about the scientific novelty of the writer’s monograph and the value of the work.
TeSaU professors presented reports concerning scientific research of the Doctor of Philological Sciences, Rostom Chkheidze.
The presentation of the book – “Slang and Nicknames” written by the Doctor of Philological Sciences, writer and researcher, Rostom Chkheidze was attended by Iakob Gogebashvili Telavi State University Deputy Rectors, professor-teachers and students.