სადაზვერვო არქეოლოგიური ექსპედიციის შედეგების პრეზენტაცია
6 მაისს  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში   სადაზვერვო არქეოლოგიური ექსპედიციის შედეგების პრეზენტაცია გაიმართა.
თესაუ-ს  სტუდენტებმა, ისტორიის დეპარტამენტის ასისტენტის, არქეოლოგ გიორგი ლაღიაშვილის  და ასისტენტ-პროფესორი დავით ჯავახიშვილის ხელმძღვანელობით, კისისხევის ხეობიდან თურდოს ხეობამდე არსებული გზა გაიარეს და აღნიშნულ ტერიტორიაზე არსებული სასულიერო და საერო ძეგლები შეისწავლეს.
პრეზენტაცია თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ისტორიის სპეციალობის სტუდენტებმა: მაკა ბოტკოველმა და  გიორგი მწყერაძემ გამართეს.   როგორც ექსპედიციის წევრებმა განაცხადეს,  აღმოჩენილი კერამიკის და სხვა სახის ნიმუშები იმაზე მიანიშნებს, რომ აღნიშნულ ტერიტორიაზე ნაქალაქარი არსებობდა.
ექსპედიცია 22 აპრილს დაიწყო და 4 დღის განმავლობაში მიმდინარეობდა. მასში, თესაუ-ს სტუდენტებთან ერთად, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის  სტუდენტიც მონაწილეობდა.
პრეზენტაციას უნივერსიტეტის სტუდენტები, პროფესორ-მასწავლებლები და  თვითმმართველი თემი თელავის მუნიციპალიტეტის კულტურის სამსახურის წარმომადგენლები დაესწრნენ.

Presentation of Archeological Expedition Results
Presentation of reconnaissance archeological expedition results took place at Iakob Gogebashvili Telavi State University on May 6.
Under the guidance of the assistant of the Department of History, archeologist Giorgi Lagiashvili and assistant professor Davit Javakhishvili, TeSaU students investigated the way from Kisiskhevi to Turdo Gorges and studied the existing spiritual and secular monuments.
Presentation was made by Maka Botkoveli and Giorgi Mtskeradze - Telavi State University students of the faculty of Humanities with the specialization – History. As the expedition members mentioned, the discovered ceramics and other samples refer to the fact that there was a town earlier.
The expedition took its start from April 22 and covered 4 days. Together with TeSaU students Ivane Javakhishvili Tbilisi State University student was involved in the expedition as well.
The presentation was attended by University students, professor-teachers and Self-Governing Community Telavi Municipality Culture Department officers.