ტრენინგი მარცვლეული კულტურების ტექნოლოგიების შესახებ
11 მაისს  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში  საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის (GIPA) ტრენინგი ჩატარდა.
თავისუფალი და აგრარული უნივერსიტეტების პროფესორმა,   USAID- ის ექსპერტმა, ოთარ ქარჩავამ, მარცვლეული კულტურების წარმოების მინიმალური და ნულოვანი ტექნოლოგიების შესახებ ისაუბრა.
შეხვედრა ,,ევროპის სამეზობლო პროგრამა სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარებისთვის ( ENPARD)  პროექტის- ,,კვლევითი პრაქტიკის გაძლირება აგრარული მიმართულებით, რეგიონულ საგანმანათლებლო ინსტიტუტებში“-ფარგლებში ჩატარდა, რომელსაც  საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA), კავკასიის გარემოსდაცვით არასამთავრობო ორგანიზაციათა ქსელთან (CENN) და კვლევით ცენტრთან პარტნიორობით  (PMC), ახორციელებს.
ტრენინგს  თესაუ-ს აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის  პროფესორ-მასწავლებლები და სტუდენტები დაესწრნენ.
შეგახსენებთ, რომ იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტს (GIPA) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.  აღნიშნული მემორანდუმის ფარგლებში, თესაუ-ში უკვე  მიმდინარეობს პროექტი ,,კვლევითი პრაქტიკის გაძლიერება, აგრარული მიმართულებით, რეგიონულ საგანმანათლებლო ინსტიტუტებში“.

Training about the Technologies of Cereal Crops
Iakob Gogebashvili Telavi State University hosted another training delivered by Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) on May 11.
The Professor of Free and Agrarian Universities, USAID Expert, Otar Karchava spoke about minimal and zero technologies for producing cereal crops.
The meeting was carried out  within “European Neighbourhood Programme for Agriculture and Rural Development  (ENPARD) project – “Empowering Modern Research Practices of the Regional Agriculture-Related Institutions”,  that is being implemented by Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) in partnership of the Caucasus Environmental NGO Network (CENN) and PMC Research Centre.
The training was attended by TeSaU professors-teachers and students of the faculty of Agrarian Sciences.
Reminder: A Memorandum of Cooperation has been drawn up between Iakob Gogebashvili Telavi State University (TeSaU) and Georgian Institute of Public Affairs (GIPA). Under the abovementioned memorandum, the project “Research Practice Enhancement in the Field of Agriculture in Regional Educational Institutions” is already being implemented at TeSaU.