,,ერასმუს მუნდუსი“-ს კოორდინატორი თესაუ-ში
,,ერასმუს მუნდუსის“ – WEBB (Whole Europe Beyond Borders)- კოორდინატორი, ლიჩია პროსპერიო , 12 ოქტომბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდა.
სტუმარი თესაუ-ს რექტორს, ირმა შიოშვილს, შეხვდა. მხარეებმა სამომავლო ურთიერთთანამშრომლობის პერსპექტივებზე და უცხოეთში გაცვლითი პროგრამების შესახებ ისაუბრეს.
რექტორის განცხადებით, ახლო მომავალში თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ინგლისურენოვანი პროგრამები ამოქმედდება.
როგორც ლიჩია პროსპერიომ აღნიშნა, პროგრამა ,,ერასმუს მუნდუსის“ დასრულების შემდეგ, რომელსაც ევროკავშირი აღარ აფინანსებს, აუცილებელია, თანამშრომლობის ახალი გზები მოიძებნოს. სტუმარმა უნივესრიტეტის რექტორს საჩუქრად ინგლისურენოვანი პროგრამების კატალოგი გადასცა.
ლიჩია პროსპერიო იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იმ სტუდენტებსაც შეხვდა, რომლებიც გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, სასწავლებლად საზღვარგარეთის უმაღლეს სასწავლებელებში იმყოფებოდნენ.

“Erasmus Mundus” Coordinator at Tesau
The coordinator of “Erasmus Mundus” program – WEBB (Whole Europe Beyond Borders) – Licia Prosperio have been at Iakob Gogebashvili Telavi State University on 12th of October.
The guest met with Tesau Rector, Irma Shioshvili. The parties spoke about future cooperation perspectives and exchange programs in abroad.
According to the Rector’s statement, English language programs will be available at Telavi State University very soon.
As Licia Prosperio mentioned, after ending the program “Erasmus Mundus” that is not financed by European Union, it is essential to find out new ways for cooperation. The guest gifted the catalogues of English language programs to the University Rector.
Licia Prosperio met with Iakob Gogebashvili Telavi State University students who have been to foreign higher educational institutions within the exchange programs.