თესაუ-ს ტუდენტებმა Erasmus+ ის გაცვლით პროგრამაში გაიმარჯვეს
2016 წლის სექტემბრიდან იაკობ გოგებაშვილის   სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ოთხი სტუდენტი თურქეთში, ანკარის უნივერსიტეტში ისწავლის.
თესაუს სტუდენტებმა რამზან გორგიშვილმა, ანა აბულაძემ, ანა ციხისთვმა და ქეთევან აბულაძემ Erasmus+ ის გაცვლით პროგრამაში გაიმარჯვეს.  სტუდენტები ანკარის უნუვერსიტეტში ერთი სემესტრის განმავლობაში დარჩებიან.
აღსანიშნავია, რომ მიმდინარე წელს ანკარის უნივერსიტეტში უკვე იმყოფებოდა თესაუ-ს ორი სტიდენტი. ბექა ხუტუაშვილმა და ალექსი ფარადაშვილმა  სასწავლო კურსი წარმატებით გაიარეს.

Four students from Iakob Gogebashvili Telavi State University are going to Ankara University, Turkey for study purposes from September 2016.
TeSaU students – Ramzan Gorgishvili, Ana Abuladze, Ana Tsikhistavi and Ketevan Abuladze gained success in Erasmus+ Exchange Programme. The students will stay at Ankara University within a semester.
It is worth noting that two TeSaU students have already been to Ankara University. Beka Khutuashvili and Aleksi Paradashvili completed the study course successfully.