დოქტორანტ ნინო დავითაშვილს განათლების დოქტორის აკადემიური ხარისხი მიენიჭა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტის სადისერტაციო საბჭომ, ინგლისური ენის სწავლების მეთოდიკის მიმართულების სადოქტორო საგანმანათლებლო პროგრამის დოქტორანტს    ნინო დავითაშვილს განათლების დოქტორის აკადემიური ხარისხი მიანიჭა.
2016 წლის 13 ივლისს,  სადისერტაციო საბჭომ დოქტორანტ ნინო დავითაშვილის სადისერტაციო ნაშრომი -,,შფოთვის მოხსნის სტრატეგიები მოსმენის სწავლებისას (ინგლისური ენის სწავლებისას უმაღლეს სასწავლებელში)“- განიხილა.  (სამეცნიერო ხელმზღვანელი: განათლების დოქტორი,  ასოცირებული პროფესორი თამარ მიქელაძე.)
სადისერტაციო კვლევის მიზანია მოძიებული იქნას უცხო, კერძოდ კი, ინგლისურ ენაზე, მოსმენის დროს წარმოშობილი ერთ-ერთი დაბრკოლების -შფოთვის- დაძლევის გზები, რათა გაუადვილდეთ შემსწავლელებს უცხო(ინგლისურ) ენაზე მოსმენის პროცესი.

PhD Student Nino Davitashvili was awarded the Academic Degree of the Doctor of Education
Dissertation Board of Iakob Gogebashvili Telavi State University Faculty of Educational Sciences conferred Nino Davitashvili the Academic Degree of the Doctor of Education in English Language Teaching Methodology.
Dissertation Board reviewed Nino Davitashvili’s dissertation work – “Strategies for Eliminating Anxiety while Teaching Listening (while Teaching English at the Universities)” on July 13th, 2016. (Academic supervisor: Doctor of Education, Associate Professor Tamar Mikeladze).
The Aim of the study is to find out the ways of overcoming anxiety while listening to English and help students to find listening process to a foreign (English) language easier.