თესაუ მეცნიერებისა და ინოვაციების თბილისის ფესტივალზე
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის  სახელმწიფო უნივერსიტეტმა  ,,ექსპო ჯორჯიაში“ გამართულ   მეცნიერებისა და ინოვაციების თბილისის ფესტივალში მიიღო მონაწილეობა.
თესაუ-მ, რომელიც საინტერესო კუთხით იყო წარმოდგენილი, ვიზიტორთა დიდი ინტერესი გამოიწვია. ფესტივალზე  გამოფენილი იყო თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მეცნიერთა კვლევები, წიგნები და სტუდენტთა ნამუშევრები.
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პავილიონს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი ესტუმრა. ალექსანდრე ჯეჯელავა თესაუ-ს რექტორს, ირმა შიოშვილს, შეხვდა და  ინფორმაცია უნივერსიტეტში   მიმდინარე სამეცნიერო  კვლევების, მიღწეული შედეგების და სამომავლო პერსპექტივების შესახებ მოისმინა.
ღონისძიების ფარგლებში, თესაუ-ს პროფესორმა, თენგიზ სიმაშვილმა,  საჯარო ლექცია წაიკითხა.
მეცნიერებისა და ინოვაციების თბილისის ფესტივალი საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ორგანიზებით ტარდება და მასში საქართველოს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებები და კვლევითი ცენტრები მონაწილეობენ.

TeSaU at Tbilisi Festival of Science and Innovations
Iakob Gogebashvili Telavi State University has participated in Tbilisi Festival of Science and Innovations that was held at “Expo Georgia”.
TeSaU roused great interest among visitors. Telavi State University scientists’ investigations, books and students’ works, as well, were exposed at the festival.
Telavi State University pavilion was visited by the Minister of Education and Science of Georgia. Aleksandre Jejelava met with TeSaU Rector Irma Shioshvili and got information about ongoing scientific researches, gained outcomes and future perspectives.
Within the framework of the event, TeSaU Professor Tengiz Simashvili gave a public lecture.
Tbilisi Festival of Science and Innovations is organized by the Ministry of Education and Science of Georgia involving Higher Educational Institutions and Research Centers.