საინფორმაციო შეხვედრა Erasmus +ის გაცვლითი პროგრამების შესახებ
21 ოქტომბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურმა თესაუ-ს სტუდენტებისთვის  Erasmus +ის გაცვლითი პროგრამების შესახებ საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე იმ უნივერსიტეტების შესახებ ისაუბრეს, სადაც თესაუ-ს სტუდენტების მობილობის უფლება აქვს. ეს უნივერსიტეტებია: არისტოტელეს უნივერსიტეტი (საბერძნეთი), ანკარის უნივერსიტეტი (თურქეთი), ავსტრიის პედაგოგიური უნივერსიტეტი (ავსტრია), ტუშას უნივერსიტეტი (იტალია), რუსეს უნივერსიტეტი (ბულგარეთი),  სან პაულოს უნივერსიტეტი ( ბრაზილია), ჰაილბრონის უნივერსიტეტი ( გერმანია), იადეს უნივერსიტეტი ( გერმანია), ფრანკფურტის ინტეგრაციული სკოლა ( გერმანია).
14 ნოემბერს, 14 საათზე, ჩატარდება  ტესტირება უცხო ენაში, 17 ნოემბერს, 10 საათზე,- გასაუბრება.   საბუთების შეტანის ბოლო ვადაა 15 ნოემბერი, ნომინაციის ბოლო ვადა-30 ნოემბერი.

During the meeting the list of universities was mentioned where TeSaU students are allowed  to make mobility, they are: Aristotle University (Greece), Ankara University (Turkey), Pedagogical University of Austria (Austria), Tuscia University (Italy), Ruse University (Bulgaria), San Paulo University (Brazil), Heilbronn University (Germany), Jade University (Germany), Frankfurt Integrative School (Germany).
Testing in foreign language is taking place on November 14, 14:00, and interview – on November 17, 10:00.
Deadline for submission of the documents is November 15; deadline for nomination is November 30.
For details, please, get in touch with International Relations Office (ir.head@tesau.edu.ge; tel: 27-15-33).