საინფორმაციო შეხვედრა ერასმუს+ -ის კონკურსის შესახებ
25 ნოემბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურმა ერასმუს+ -ის პროგრამის ფარგლებში, გამოცხადებული კონკურსის შესახებ თესაუ-ს სტუდენტებისთვის საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
აღნიშნული სამსახურის ხელმძღვანელმა, თამარ ასლანიშვილმა, გაცვლით პროგრამებზე ისაუბრა, რომელიც ამ ეტაპზე ბაკალავრიატის და დოქტურანტურის სტუდენტებს დააინტერესებს. გაკეთდა ინფორმაცია ასარჩევი სასწავლო საგნების, მოსამზადებელი დოკუმენტების, ტესტირების და გასაუბრების შესახებ.
კონკურსში მონაწილეობის მიღების მსურველებმა განაცხადი საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურში 10 დეკემბრამდე უნდა შეიტანონ. შესაბამისი ტესტირების და გასაუბრების შედეგად შერჩეული სტუდენტები, აღნიშნული პროგრამის ფარგლებში, საზღვარგარეთ სასწავლებლად თებერვლის შუა რიცხვებში გაემგზავრებიან.
ერასმუს+ პროგრამის ფარგლებში, თესაუ არისტოტელეს უნივერსიტეტთან (საბერძნეთი), განათლების უნივერსიტეტთან (ავსტრია) და აღმოსავლეთ ტექნიკურ უნივერსიტეტთან ( თურქეთი) თანამშრომლობს.

Informational Meeting about ERASMUS+ Contest
On November 25th, Iakob Gogebashvili Telavi State University International Relations Office arranged an informational meeting regarding the contest announced under ERASMUS+ programme for Tesau students.
The head of the mentioned Office, Tamar Aslanishvili spoke about exchange programmes for Bachelor and PhD students. She gave detailed information about the subjects to be chosen, necessary documents, testing and interviewing processes.
Applicants should present applications to the International Relations Office until December 10th. Students selected after testing and interviewing will go abroad in the middle of February for getting education there.
Under ERASMUS+ programme, Tesau has firm relations with Aristotle University (Greece), University of Education (Austria) and Middle East Technical University (Turkey).