დისერტაციის დაცვა თესაუ-ს ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტზე
22 დეკემბერს, იაკობ  გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა  ფაკულტეტზე,  დისერტაციის დაცვა გაიმართა.
სადისერტაციო საბჭომ  ეკატერინე ხუციშვილის ნაშრომი -,,საქართველოს ფიზიკურ-გეოგრაფიული ოლქების და ადმინისტრაციული მხარეების კლიმატური რესურსების პოტენციალის შეფასება,“-განიხილა.
დისერტაციის მიზანია საქართველოს ფიზიკურ-გეოგრაფიული ოლქების და ადმინისტრაციული მხარეების კლიმატური რესურსების ცალკეული კომპონენტების და სრული პოტენციალის შეფასება და კარტოგრაფირება.

Dissertation Defense at TeSaU Faculty of Exact and Natural Sciences
Dissertation defense took place at Iakob Gogebashvili Telavi State University Faculty of Exact and Natural Sciences on December 22.
Dissertation Board reviewed Ekaterine Khutsishvili’s dissertation work – “Evaluation of the Physical-Geographical Districts of Georgia and the Climate Resources Potential of Administrative Parts”.
The aim of the dissertation work is to evaluate physical-geographical districts of Georgia, separate components and full potential of the climate resources of administrative parts and mapmaking.