სტუდენტური კონფერენცია - „ანტიბიოტიკები და ანტიბიოტიკებისადმი რეზისტენტობა“
17 დეკემბერს, „პეტრე შოთაძის სახელობის თბილისის სამედიცინო აკადემიის“ ორგანიზებით, ,,Medi Club Georgia”-ში სტუდენტური კონფერენცია -„ანტიბიოტიკები და ანტიბიოტიკებისადმი რეზისტენტობა“-გაიმართა (ხელმძღვანელი- ასოცირებული პროფესორი შორენა ტუკვაძე).
კონფერენციის მიზანი იყო არსებული სამედიცინო პრობლემების დანახვა, სამომავლო პრიორიტეტების სწორად დაგეგმვა და სტუდენტური სამეცნიერო ქსელის განვითარება-გაფართოება.
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან კონფერენციაში მონაწილეობა ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტის ბიოლოგიის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის III კურსის სტუდენტებმა: თინათინ ღვინიაშვილ-ჩხიკვიშვილმა და მარი მამუკელაშვილმა მიიღეს (ხელმძღვანელები: პროფესორი მაგდა დავითაშვილი და ასოცირებული პროფესორი ლამარა ზუროშვილი).
კონფერენციამ სტუდენტებს სამედიცინო მეცნიერების სხვადასხვა სფეროდან მოწვეულ მომხსენებლებთან შეხვედრის და მათი ცოდნის და პერსონალური გამოცდილების გაზიარების შესძაძლებლობა მისცა.

Students’ scientific conference “Antibiotics and Antibiotic Resistance” (supervisor – Associate Professor Shorena Tukvadze) took place at “Media Club Georgia” on December 17. It was organized by “Petre Shotadze Tbilisi Medical Academy”.
The conference aim is to find out existing medical problems, plan future priorities properly and develop-broaden students’ scientific network.
Among the conference participants were Iakob Gogebashvili Telavi State University III course students of Biology Bachelor Educational Program, faculty of Exact and Natural Sciences – Tinatin Gviniashvili-Chkhikvishvili and Mari Mamukelashvili (supervisors: Professor Magda Davitashvili and Associate Professor Lamara Zuroshvili).
The conference gave students an opportunity to meet with reporters from different fields of science, share their knowledge and personal experience.