გივი ციცქიშვილს ინფორმატიკის დოქტორის ხარისხი მიენიჭა
29 დეკემბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტის სადისერტაციო საბჭოს სხდომა ჩატარდა.
საბჭომ დოქტორანტ გივი ციცქიშვილის სადისერტაციო ნაშრომი -,,გემზე დატვირთვა-გადმოტვირთვის ოპერაციის წარმოების ოპტიმიზაციის მათემატიკური მოდელი და მისი კომპიუტერული რეალიზაცია“- განიხილა (სამეცნიერო ხელმძღვანელი-ფიზიკა-მათემატიკის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი იბრაიმ დიდმანიძე).
სადისერტაციო კვლევის მიზანია საზღვაო ტრანსპორტის, კონკრეტულ შემთხვევაში, გემის დატვირთვა-გადმოტვირთვის ოპერაციის ოპტიმალური ვარიანტის კონცეპტუალური მოდელის დამუშავება.
ნაშრომის საჯარო განხილვის დროს სადისერტაციო საბჭოს წევრების მხრიდან გამოთქმული მოსაზრებების და შენიშვნების შემდეგ, გივი ციცქიშვილს ინფორმატიკის დოქტორის ხარისხი მიენიჭა.

Givi Tsitskishvili was awarded with the Doctor’s Degree in Informatics
Dissertation Board meeting of the Faculty of Exact and Natural Sciences took place at Iakob Gogebashvili Telavi State University on December 29.
The Board reviewed PhD student Givi Tsitskishvili’s dissertation work – “Mathematical Model to Optimize Production of Loading-Unloading Operations on the Vessel and its Computer Based Realization” (supervisor – Doctor of Physics-Mathematics, Professor Ibraim Didmanidze).
The goal of the dissertation research is to process an optimal option of conceptual model of loading-unloading operations.
After the viewpoints and remarks expressed by the Dissertation Board members, Givi Tsitskishvili was awarded with the Doctor’s Degree in Informatics.