სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთში-,,მოახმარე შენი ცოდნა საქართველოს“
23 იანვარს  ,,განათლების საერთაშორისო ცენტრის“ წარმომადგენლებმა იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში პრეზენტაცია საფრანგეთში სამაგისტრო პროგრამის შესახებ გამართეს.
სასტიპენდიო პროგრამა-,,სამაგისტრო პროგრამები საფრანგეთში 2017-2018“-წარმოადგენს    სსიპ განათლების საერთაშორისო ცენტრისა და საფრანგეთის მთავრობის ერთობლივ სასტიპენდიო პროგრამას და საქართველოსა და საფრანგეთის მთავრობების მიერ ფინანსდება.
სასტიპენდიო პროგრამის მიზანია, საქართველოს ახალგაზრდებს შესაძლებლობა მისცეს, საფრანგეთში მიიღონ საერთაშორისოდ აღიარებული აკადემიური მაგისტრის ხარისხი, როგორც ფრანგულენოვან, ასევე, ინგლისურენოვან სამაგისტრო პროგრამებზე სწავლის შედეგად.
სწავლის დასრულების შემდეგ  კურსდამთავრებულები საქართველოში დაბრუნდებიან და მოღვაწეობას  შესაბამის სფეროში განაგრძობენ.

Master Program in France “Use Your Knowledge for Georgia”
The officials of the International Education Center made a presentation about the master program in France at Iakob Gogebashvili Telavi State University on January 23.
Scholarship program “Master Programs in France 2017-2018” represents the joint scholarship program of LEPL International Education Center and French government and it is financed by Georgian and French governments.
The scholarship program aims at giving Georgian youths an opportunity to take master programs in French, as well as in English languages and get international master’s academic degree in France.