,,რა? სად? როდის?-ფინალური შეხვედრა
ინტელექტუალური თამაშის-რა? სად? როდის? თესაუ-ს ჩემპიონის ტიტული იაკობ გოგებაშვილის სახელობის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ისტორიის სპეციალობის სტუდენტების გუნდმა ,,ჰეროდოტემ“ მოიპოვა.
28 დეკემბერს გამართულ ფინალურ შეხვედრაში ისტორიკოსებმა თესაუ-ს სხვადასხვა ფაკულტეტების სტუდენტებისგან დაკომპლექტებული გუნდი ,,ელ-ეს-დე“ დაამარცხეს.
ინტელექტუალური თამაშის სტუდენტური ლიგის საუკეთესო მოაზროვნეებად გიორგი მწყერაძე (,,ჰეროდოტე“) და გიორგი ხრუსტალი (,,ელ-ეს-დე“) დასახელდნენ.
გამარჯვებულ გუნდებს და მოაზროვნეებს სტუდენტური თვითმმართველობის და ქალაქ თელავის მერიის წარმომადგენლებმა საჩუქრად წიგნები გადასცეს.
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ინტელექტუალური თამაშის- ,,რა? სად? როდის?” შეხვედრები 2 დეკემბრიდან დაიწყო.
სტუდენტურ ლიგაში მონაწილეობას თესაუ-ს 5 გუნდი იღებდა.
ღონისძიების ორგანიზატორია თესაუ-ს სტუდენტური თვითმმართველობა, თანაორგანიზატორი-თელავის ინტელექტ-კლუბი.

“What? Where? When?” – Final Meeting
Iakob Gogebashvili Telavi State University students’ team “Herodotus” from the faculty of Humanities (specialty – History) gained the title of Tesau champion in intellectual game “What? Where? When?”.
In the final meeting carried out on December 28, the historians defeated the team “L-S-D” consisting of students from different faculties of Tesau.
Giorgi Mtskeradze (“Herodotus”) and Giorgi Khrustali (“L-S-D”) were nominated as the best intellectuals of the students’ league of intellectual game.
The winners were awarded with books by Students’ Self-Government and Telavi City Hall representatives.
Intellectual game “What? Where? When?” took its start from December 2nd at Iakob Gogebashvili Telavi State University. Five teams from Tesau took part in students’ league.
The organizer of the event was Tesau Students’ Self-Government; co-organizer – Telavi Intellect-Club.