დოქტორანტ თამარ ნინიკაშვილის დისერტაციის დაცვა თესაუ-ს ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტზე
7 თებერვალს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტზე,  შედგა დოქტორანტ  თამარ ნინიკაშვილის დისერტაციის დაცვა, ფილოლოგიის დოქტორის აკადემიური ხარისხის მოსაპოვებლად, თემაზე-,,ძმები რაზიკაშვილების მინიატურული პროზა“ ( ხელმძღვანელები: პროფესორი ლუიზა ბოჩკოვა-ხვიჩია და პროფესორი ნინო კოჭლოშვილი).
კვლევის ძირითადი  მიზანია ძმები რაზიკაშვილების მინიატურათა ანალიზი, მათი უმთავრესი მხატვრული თავისებურებების გამოვლენა და ამ ნაწარმოებების საფუძველზე ჟანრის არსისა და პრობლემატიკის განსაზღვრა.
ნაშრომის მეცნიერულ სიახლეს წარმოადგენს რაზიკაშვილების პროზაული თხზულებებისგან მინიატურის, როგორც დამოუკიდებელი ჟანრის გამიჯვნა.

PhD Student Tamar Ninikashvili’s Dissertation Defense at TeSaU Faculty of Humanities
PhD student Tamar Ninikashvili defended dissertation at Iakob Gogebashvili Telavi State University Faculty of Humanities on February 7th. The title of the dissertation work is “Brother Razikashvilis’ Miniature Prose” (academic supervisors: Professor Luiza Bochkova-Khvichia and Professor Nino Kochloshvili).
The aim of the research is to analyze the brother Razikashvilis’ miniatures, reveal their main figurative peculiarities and define the genre essence and problems on the basis of the works.
Scientific novelty of the research is to drop a boundary between Razikashvilis’ prosaic compositions and miniature itself as the separated genre.