ღია კარის დღე თესაუ-ში
7 მარტს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ღია კარის დღე ჩატარდა.     თესაუ-ს სიღნაღის, დედოფლისწყაროს და ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტების საჯარო სკოლების დამამთავრებელი კლასების მოსწავლეები სტუმრობდნენ.
მათ სიტყვით უნივერსიტეტის რექტორმა, ირმა შიოშვილმა, მიმართა. მოსწავლეებს თესაუ-ს საგანმანათლებლო პროგრამების, საერთაშორისო ურთიერთობების, წარმატებების და უნივერსიტეტთან დაკავშირებული სხვა მნიშვნელოვანი საკითხების შესახებ თესაუ-ს სხვადასხვა სამსახურების ხელმძღვანელები ესაუბრნენ.
შეხვედრის შემდეგ მოსწავლეებმა თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სასწავლო კორპუსები, ბიბლიოთეკა, სპორტული დარბაზი და კაბინეტ-ლაბორატორიები დაათვალიერეს.

Doors Open Day at TeSaU
Doors Open Day took place at Iakob Gogebashvili Telavi State University on March 7. TeSaU hosted 12th grade pupils from Signagi, Dedoplistskaro and Lagodekhi municipality public schools.
University Rector, Irma Shioshvili greeted the visitors. Heads of different offices made an exhaustive report concerning various accredited educational programs at the university, international relations, local and international conferences, cooperation agreements with different organizations and future career perspectives for students.
After the meeting, public school pupils inspected Telavi State University campuses, library, sports ground and study labs.
Doors Open Day will take place at Iakob Gogebashvili Telavi State University for Kakheti Region Public School pupils in the nearest future again.