სარვამარტო ღონისძიება თესაუ-ში
7 მარტს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, სარვამარტო ღონისძიება ჩატარდა.
სტუდენტებმა სხვადასხვა სახის მუსიკალური, დრამატული და ქორეოგრაფიული ნომრები წარადგინეს. მაყურებლის წინაშე თელავის დრამატული თეატრის მსახიობი, უნივერსიტეტის მეტყველების კულტურის პედაგოგი, თემურ ხუნაშვილიც წარსდგა.
ღონისძიება უნივერსიტეტის კულტურის სამსახურის ორგანიზებით (ხელმძღვანელი - მანანა შიოშვილი) , თესაუ-ს დრამატული წრის (ხელმძღვანელები: ლალი გულიაშვილი, ნონა ხუმარაშვილი), ქორეოგრაფიული წრის (ხელმძღვანელი ლელა ხუციშვილი) და საესტრადო სიმღერის წრის (ვოკალის ხელძღვანელი- თინათინ ნათელაძე) მონაწილეობით ჩატარდა.
სარვამარტო წარმოდგენას თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორი, თესაუ-ს პროფესორ-მასწავლებლები და სტუდენტები დაესწრნენ.

Event dedicated to Celebration of Women’s Day
Event dedicated to celebration of Women’s Day took place at Iakob Gogebashvili Telavi State University on March 7.
Students presented different kinds of musical, dramatic and choreographic performances. Telavi Dramatic Theatre artist, pedagogue of speech culture at the University, Temur Khunashvili made a speech during the event too.
The event was organized by the University Culture Office (head – Manana Shioshvili), TeSaU Dramatic Circle (supervisors: Lali Guliashvili, Nona Khumarashvili), Choreographic Circle (supervisor – Lela Khutsishvili) and Varity Song Circle (vocal supervisor – Tinatin Nateladze).
The event dedicated to celebration of Women’s Day was attended by the University Rector, TeSaU professor-teachers and students.