თესაუ-ს პროფესორების სამუშაო ვიზიტი ბულგარეთში
ტემპუსის საერთაშორისო პროექტის -ერასმუს+  -აკადემიური პერსონალის გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, 12-18 მარტს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის  პროფესორები,  მარიამ ზაქარიაშვილი და რუსუდან ფირანიშვილი , ბულგარეთის, რუსეს უნივერსიტეტში იმყოფებოდნენ.
აღნიშნული ვიზიტის დროს  თესაუ-ს პროფესორებმა შეხვედრები  მასპინძელი უნივერსიტეტის ოფიციალურ წარმომადგენლებთან და კოლეგებთან გამართეს.
მარიამ ზაქარიაშვილმა  და რუსუდან ფირანიშვილმა   პრეზენტაცია  თელავის სახელმწიფო  უნივერსიტეტის შესახებ გააკეთეს და  ლექციები ჩაატარეს. თესაუ-ს პროფესორებმა რუსეს  უნივერსიტეტის ლაბორატორიები, მუზეუმები, დაათვალიერეს  და სამომავლო,  ერთობლივი თანამშრომლობის პერსპექტივებიც დასახეს.

TeSaU Professors’ Visit to Bulgaria
Under the TEMPUS international project Erasmus+ academic staff exchange program, Iakob Gogebashvili Telavi State University professors, Mariam Zakariashvili and Rusudan Piranishvili, have been to Ruse University, Bulgaria on March 12-18.
During the mentioned period, TeSaU professors met with the official representatives and colleagues of the host university.
Mariam Zakariashvili and Rusudan Piranishvili made a presentation about Telavi State University, they conducted lectures as well. TeSaU professors examined the laboratories, museums at Ruse University and set future, joint cooperation prospects.