თესაუ-ს პროფესორი და სტუდენტი ავსტრიის განათლების უნივერსიტეტში
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტის ასოცირებული პროფესორი თამარ მიქელაძე, ერასმუს + აკადემიური მობილობის ფარგლებში,  2017 წლის 26 მარტიდან 2 აპრილამდე, ავსტრიის ქალაქ ლინცში,  განათლების უნივერსიტეტში, იმყოფებოდა.
,,საქართველოს განათლების სისტემა, ქართული კულტურული ღირებულებები და იდენტობა, ნდობა და განათლება“,-ამ თემაზე  თესაუ-ს პროფესორმა ლექცია განათლების სხვადასხვა პროგრამის სტუდენტებთან ჩაატარა. ლექციამ, როგორც სტუდენტებში, ასევე - ლექტორებში, დიდი ინტერესი გამოიწვია.
ავსტრიაში ვიზიტის დროს თამარ მიქელაძემ ლინცის ერთ-ერთ სკოლაში, ელემენტარულ და საბაზისო საფეხურებზე, ინგლისური ენის სწავლების პრაქტიკასა  და მასპინძელი უნივერსიტეტის მიერ დაგეგმილ სხვა საგანმანათლებლო და კულტურულ ღონისძიებებში მიიღო მონაწილეობა.
თესაუ-ს  ლექციებს ლინცის განათლების უნივერსიტეტში თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის  სტუდენტი, გვანცა მოლაშვილიც,  დაესწრო, რომელიც უკვე მესამე თვეა, ერასმუს + ის გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში,  ავსტრიაში იმყოფება.

TeSaU Professor and Student at Austrian University of Education
Iakob Gogebashvili Telavi State University Associate Professor of the Faculty of Education Sciences, Tamar Mikeladze has been to Linz University of Education (Austria) from March 26 to April 2, 2017 under Erasmus+ academic mobility programme.
TeSaU professor conducted a lecture for different Programme students of Education. The title of the lecture was “Georgian Education System, Georgian Cultural Values and Ideality, Confidence and Education”. The lecture roused a great interest among students and lecturers as well.
During her visit to Austria, Tamar Mikeladze participated in English Language teaching practice on elementary and basic stages at one of Linz schools and in other educational and cultural events planned by the host university.
Telavi State University student, Gvantsa Molashvili, who is still studying in Austria under Erasmus+ exchange programme, attended TeSaU professor’s lectures at Linz University of Education.