Erasmus+ ეროვნული ოფისის საინფორმაციო შეხვედრა თესაუ-ში
Erasmus+ ეროვნულმა ოფისმა   4 აპრილს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში,  მობილობით დაინტერესებული    სტუდენტებისთვის  საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
საუბარი  რეგიონულ უმაღლეს სასწავლებლებში კრედიტ მობილობასა და ერთობლივ სამაგისტრო პროგრამებს შეეხო.
პრეზენტატორებმა სტუდენტებს მოკლევადიანი და ინდივიდუალური პროგრამების,  ვადების,  დოკუმენტაციის მიღების პროცედურების  და მოთხოვნების შესახებ ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდეს.
ევროკავშირის საგრანტო პროგრამების განხორციელება უმაღლესი განათლების სფეროში საქართველოში 1995 წლიდან დაიწყო. 2013 წლის ჩათვლით მოქმედებდა ტემპუსის, ერასმუს მუნდუსისა და ჟან მონეს პროგრამები, რომლებიც ამჟამად ახლად შექმნილი გაერთიანებული პროგრამის, Erasmus+, შემადგენელი ნაწილებია.
Erasmus+ ეროვნული ოფისი საინფორმაციო შეხვედრებს საქართველოს სხვა რეგიონულ უნივერსიტეტებშიც  გამართავს.

Erasmus+ National Office arranged informational meeting for students interested in mobility at Iakob Gogebashvili Telavi State University on April 4.
The meeting was about credit mobility and joint master programmes in regional higher educational institutions.
Presenters gave students detailed information about short-term and individual programmes, terms, documentation submission procedures and requirements.
Implementation of EU Grants Programmes in the field of higher education took its start in Georgia from 1995. Until 2013, TEMPUS, Erasmus Mundus and Jean Monnet Scholarship Programmes were taking place, which are now combined under the newly created programme Erasmus+.
Erasmus+ National Office is conducting informational meetings in other regional universities of Georgia as well.