თესაუ-ში, პროექტი ,, DARE“-ს ფარგლებში, ტრენინგები გრძელდება
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში,   ,,DARE“-ს ფარგლებში, ტრენინგები გრძელდება.
პროექტის მიზანია   თესაუ-ს  ადმინისტრაციის თანამშრომლებისთვის კვალიფიკაციის ამაღლება,  კერძოდ, ეროვნულ  უმცირესობებთან მიმართებაში ცნობიერების ამაღლება  და ინფორმირებულობის გაზრდა.
12 აპრილს    ტრენინგს  პროექტის წევრები: თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, შორენა ძამუკაშვილი და ასისტენტ-პროფესორი ანა გიგაური უძღვებოდნენ.
დღევანდელი შეხვედრა ინკლუზიური საუნივერსიტეტო განათლების არსს, სწავლის უნარის სპეციფიკური დარღვევის მქონე სტუდენტთა მხარდაჭერას საუნივერსიტეტო დონეზე და სხვა საკითხებს შეეხო.
ევროკომისიის პროექტი  ,,DARE“ მიზნად ისახავს ეროვნული უმცირესობების და ინკლუზიური განათლების საჭიროების მქონე სტუდენტებისთვის ხელსაყრელი პირობების შექმნას.

Training within the Framework of “DARE”
Training within the framework of European Commission Project “DARE” took place at Iakob Gogebashvili Telavi State University on April 6.
The aim of the meeting was to raise qualification of administration staff at TeSaU, namely, to raise consciousness in relation with the national minorities.
The training was leaded by the members of the project: Head of International Relations Office, Tamar Aslanishvili and project coordinator, head of International Education Center Telavi Branch, Sophio Arsenishvili. The participants of the meeting who were actively involved in different activities will be awarded with certificates.
European Commission Project “DARE”, in which Telavi State University is actively involved along with other European universities, aims at making profitable conditions for TeSaU students of national minorities and inclusive education needs.