თსუ-ში, ტემპუსის პროექტ DECERPH-ის ფარგლებში, განხორციელებული სამუშაოები შეაჯამეს
27 აპრილს, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ტემპუსის პროექტის- ,,კურიკულუმის განვითარება და რეგიონული სასწავლო პლატფორმის დაფუძნება, ჰემატოლოგიის სწავლების გაუმჯობესების მიზნით, საბუნებისმეტყველო და სამედიცინო დარგებისათვის” -ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრა ჩატარდა.
შეხვედრაში  პროექტის კოორდინატორი, ვესტმინსტერის უნივერსიტეტისა და ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორი ნინო ფორაქიშვილი, პროექტის ვიცე-კოორდინატორი პროფესორი პიტერ ლიდიარდი, პროფესორი ჯონ მერფი  და პროექტის მონაწილეები საქართველოს პარტნიორი უნივერსიტეტებიდან დაესწრნენ.  მათ შორის იყო იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი მაგდა დავითაშვილი.
პროფესორმა ნინო ფორაქიშვილმა, პროექტის ფარგლებში განხორციელებული სამუშაოები შეაჯამა  და  სამომავლო გეგმებზე ისაუბრა.  შეხვედრის  დასკვნითი ნაწილი საქმიან დისკუსიას დაეთმო.

Activities implemented under the TEMPUS Project DECERPH were summarized at TSU
On April 27th, Ivane Javakhishvili Tbilisi State University hosted a workshop under the TEMPUS Project – “The Development of a Curriculum and Establishment of a Regional Training Platform for Haematology in Life Sciences and Medicine”
The workshop was attended by the project coordinator, Westminster University and Ivane Javakhishvili Tbilisi State University Professor Nino Porakishvili, vice-coordinator of the project Professor Peter Lydyard, Professor John Murph and project participants from partner Georgian universities. Amongst was Iakob Gogebashvili Telavi State University Dean of the Faculty of Exact and Natural Sciences, Professor Magda Davitashvili.
Professor Nino Porakishvili summarized the activities implemented under the project and spoke about future plans. The final part of the meeting was discussion.