სტუდენტ ბაკალავრთა და მაგისტრანტთა სამეცნიერო კონფერენცია
22 მაისს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში,  სტუდენტ ბაკალავრთა და მაგისტრანტთა XXI  (76 -ე) სამეცნიერო კონფერენცია ჩატარდა.
კონფერენცია  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორმა, საორგანიზაციო კომიტეტის თავმჯდომარემ, ირმა შიოშვილმა, გახსნა.   რექტორის  განცხადებით,  სამეცნიერო კვლევითი საქმიანობა, რომელშიც სტუდენტები ერთვებიან, განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია  უნივერსიტეტის ცხოვრებაში.
საორგანიზაციო კომიტეტის თანათავმჯდომარემ, თესაუ-ს რექტორის მოადგილემ სამეცნიერო დარგში, ნუნუ გელდიაშვილმა,  მონაწილეებს კონფერენციის პროგრამა გააცნო და  წარმატებული  სტუდენტები  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის 2016 წლის  სამეცნიერო ნაშრომების კრებულით დააჯილდოვა.
სტუდენტ ბაკალავრთა და მაგისტრანტთა სამეცნიერო კონფერენციის მუშაობა  სექციებში გაგრძელდა. 100-მდე სხვადასხვა სპეციალობის სტუდენტმა, სამეცნიერო ხელმძღვანელებთან ერთად, 9 სექციაში გადაინაცვლა.
კონფერენციის შედეგების  შეჯამების შემდეგ,  სტუდენტებს სერტიფიკატები  და საჩუქრები გადაეცათ. საუკეთესო ნაშრომები კი, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამეცნიერო კრებულში დაიბეჭდება.

Bachelor and Master Students’ Scientific Conference
Bachelor and Master Students’ XXI (76th) Scientific Conference was held at Iakob Gogebashvili Telavi State University on May 22.
The conference was opened by Telavi State University Rector, Head of Organization Committee, Irma Shioshvili. According to Rector, scientific-research work, in which students’ are involved, is very important for University life.
Head of Organization Committee, Deputy Rector in the field of Science, Nunu Geldiashvili introduced conference program to the participants and awarded successful students with Telavi State University Transactions 2016.
Bachelor and Master Students’ Scientific Conference work continued in sections. About 100 students of different specialties together with supervisors worked in 9 sections.
After summarizing Students’ Scientific Conference, students were awarded with certificates and different gifts. The best works will be published in TeSaU Transactions.