სემინარი გენდერული ძალადობის წინააღმდეგ
2015 წლის 3 დეკემბერს  საარჩევნო სისტემათა საერთაშორისო ფონდმა (IFES) ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) მხარდაჭერით, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტებისათვის ჩაატარა სამოქალაქო განათლების სემინარი თემაზე- „გენდერული თანასწორობა და გენდერული ძალადობა საქართველოში“.
შეხვედრის სპიკერები იყვნენ თელავის გენდერის მედია ცენტრის დირექტორი- მაია მამულაშვილი და გენდერული თანასწორობის ჟურნალისტთა ქსელის კახეთის რეგიონული კოორდინატორი-ნანა ქიბიშაური.
სემინარი მიეძღვნა 16 დღიან გლობალურ კამპანიას გენდერული ძალადობის წინააღმდეგ და მისი მიზანი იყო აღნიშნულ თემატიკასთან დაკავშირებით, ახალგაზრდობის ცნობიერების ამაღლება.
მსგავსი სახის  სამოქალაქო განათლების სემინარები  IFES-ის პარტნიორ უნივერსიტეტებში პერიოდულად იმაეღება.

Seminar against Gender-based Violence
On December 3, 2015, the International Foundation for Electoral Systems (IFES) with the support of United States Agency for International Development (USAID) conducted a civic education seminar for Iakob Gogebashvili Telavi State University students. The seminar covered the topic “Gender Equality and Gender Violence in Georgia”.
The speakers of the meeting were Telavi Gender Media Center Director – Maia Mamulashvili and Kakheti Regional Coordinator of Gender Equality Journalists Network – Nana Kibishauri.
The seminar was dedicated to 16-days global campaign against gender violence and it aimed to raise youths’ consciousness in relation with the abovementioned themes.