„ჰორიზონტი ევროპას“ საქართველოს ეროვნული ოფისის წარმომადგენლები თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში
16 ივლისს თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ,,ჰორიზონტი ევროპას’’ საგრანტო ოფისში აკადემიური პერსონალის, მკვლევრებისა და დოქტორანტებისათვის საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
"ჰორიზონტი ევროპას" საქართველოს ეროვნული ოფისის წარმომადგენლებმა ისაუბრეს მიმდინარე კონკურსებზე შემდეგი მიმართულებებით:
• I სვეტი - მარი სკლოდოვსკა-კიურის პროგრამები
• II სვეტი - კლასტერი 2: კულტურა, კრეატიულობა და ინკლუზიური საზოგადოება
• გაფართოების ჰორიზონტალური სვეტი (WIDENING)
• კონკურსი Hop-On მეცნიერებსა და ახალგაზრდა მკვლევრებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, მათთვის საინტერესო შეკითხვებზე მიეღოთ დეტალური და ამომწურავი პასუხი.
საინფორმაციო შეხვედრას უძღვებოდნენ „ჰორიზონტი ევროპას“ საქართველოს ეროვნული ოფისის ადმინისტრაციული მენეჯერი შორენა ქუთელია და ეროვნული საკონტაქტო პირები: თამარ ბერბერაშვილი, ნინო როდონაია და თეონა მაისურაძე.
სტუმრებს მიესალმნენ: რექტორის მოადგილე სამეცნიერო დარგში, პროფ. ნუნუ გელდიაშვილი და „ჰორიზონტი ევროპას“ საუნივერსიტეტო საგრანტო ოფისის კოორდინატორი ქეთევან შაშვიაშვილი.
შეხვედრა ,,ჰორიზონტი ევროპას" საქართველოს ეროვნული ოფისისა და თესაუს საუნივერსიტეტო საგრანტო ოფისის ინიციატივით ჩატარდა.

Visit of Horizon Europe National Office Representatives to Telavi State University
On July 16, an Info meeting was held TESAU Horizon Europe Grant Office, bringing together academic staff, researchers, and doctoral students. The event featured representatives from the Horizon Europe National Office of Georgia, who provided an overview of current funding opportunities under the Horizon Europe program. The discussion focused on several key areas, including:
• Pillar I – Marie Skłodowska-Curie Actions • Pillar II – Cluster 2: Culture, Creativity and Inclusive Society • Widening Participation and Spreading Excellence • The Hop-On Facility initiative
Participants had the opportunity to receive in-depth information and clarifications on various aspects of the ongoing calls, as well as personalized advice relevant to their research interests.
The session was led by Ms. Shorena Kutelia, Administrative Manager of Horizon Europe National Office of Georgia, along with NCPs Ms. Tamar Berberashvili, Ms. Nino Rodonaia, and Ms. Teona Maisuradze.
The guests were welcomed by Prof. Nunu Geldiashvili, Deputy Rector for Science and Ketevan Shashviashvili, Coordinator of TESAU Horizon Europe Grant Office.
The meeting was organized through the joint initiative of the Horizon Europe National Office of Georgia and Telavi State University Grant Office.